Як захистити себе від коронавірусу?

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров'я сьогодні, 12 березня 2020 року.

"Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти - недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна", - розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ:

  • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
  • нагадувати дітям про обов'язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
  • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
  • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об'єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
  • важливо уникати місць масового скупчення людей

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.

ЩО РОБИТИ:

у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

  • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
  • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.

П'ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки - неправда.

Нагадуємо, що з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти. Відповідне рішення Уряд ухвалив сьогодні, 11 березня 2020 року.

Способи навчити дитину впевнено читати

Для дітей, яким читання дається важко, шкільні уроки читання стають справжнім випробуванням. Але впевнене читання - важлива навичка для дитини. Розвиток швидкого читання важливий для загальної успішності в школі, і діти, які соромляться читати вголос, надалі зіштовхуються зі ще більшими труднощами в школі.

Щоб зміцнити самооцінку дитини, необхідно запастися терпінням. Пропонуємо кілька порад про те, як навчити дитину впевнено читати. Це допоможе їй полюбити книги на все життя, стати більш успішною та щасливою людиною.

  • Поважайте зусилля, які докладає дитина, щоб навчитися читати. Навчання читання вимагає великих розумових й емоційних витрат. Дайте зрозуміти дитині, що ви визнаєте її зусилля й розумієте, з якими труднощами вона зіштовхнулася.
  • Надайте дитині контроль над ситуацією. Сходіть з нею до крамниці чи бібліотеки й дозвольте самій вибрати собі книгу. Дозвольте їй вибирати, коли і як довго читати протягом дня. Дайте їй більше свободи в діях, щоб зрозуміти, як їй навчитися читати впевненіше.
  • Зміцнюйте стосунки з дитиною. Смійтеся разом. Розглядайте картинки й обговорюйте їх. На першому місці має завжди бути веселе проведення часу, а навчання читання - другорядним. Рано чи пізно дитина почне сприймати читання як веселе й цікаве заняття.
  • Перетворіть навчання на гру. Є багато цікавих ігор для навчання читання. Комп'ютерні програми в Інтернеті допоможуть розвивати навички читання в оптимальному для дитини темпі. У них використовується барвиста анімація, інтерактивні технології та засоби мотивації.
  • Говоріть про книги з цікавістю. Покажіть дитині, що читання - це весело. Розповідайте про книги з ентузіазмом. Обговорюйте прочитані книги й уривки, які вам сподобалися найбільше. Робіть це щодня.
  • Покажіть дитині, що читання важливе. Розкажіть про користь книг. Якщо ви йдете з дитиною в зоопарк, почитайте книгу про тварин. Коли готуєте обід, знайдіть рецепт у кулінарній книзі.
  • Не здійснюйте занадто великого тиску на дитину. Навчитися впевнено читати важко, але якщо дитина знову й знову хоче читати одну й ту ж книгу - дозвольте їй це зробити. Нехай вона відчує гордість від того, що змогла самостійно прочитати книгу від початку до кінця. Це важливо для зміцнення впевненості дитини в собі.
  • Щодня читайте разом. Спільне читання - кращий спосіб навчити дитину читати впевнено. Читайте по черзі по сторінці, читайте за ролями або давайте дитині прочитати по слову в кожному рядку.
  • Дозволяйте дитині читати на самоті. Надайте їй можливість читати, не відчуваючи страху оцінки або незручності від того, що вона затинається або не може правильно прочитати слово.
  • Нехай дитина почитає домашньому вихованцю. Собака або кіт - прекрасний слухач, який не стане оцінювати дитину. Якщо домашніх тварин немає, можна читати маленькому братові, сестрі або навіть іграшкам.
  • Переконайте малюка в тому, що труднощі - це нормально. Покажіть йому, що ви й самі іноді відчуваєте труднощі в читанні. Так він зрозуміє, що це нормально навіть для дорослих.
  • Не виправляйте дитину на кожному кроці. Не вказуйте їй на дрібні помилки. Пам'ятайте, що головне завдання - зміцнити її впевненість у собі. Пізніше у вас буде багато можливостей виправити дрібні недоліки.
  • Якомога частіше хваліть дитину. Неважливо, наскільки впевнено вона читає, якими темпами розвиває свої навички, - хваліть її за щонайменше досягнення. Це мотивує її розвиватися далі.
  • Напишіть разом з дитиною власну книгу. Саморобні книги - прекрасний спосіб розвинути швидке читання. Крім того, читання таких книг - це надзвичайно цікаво. Почніть з декількох слів, малюнків або фотографій на кожній сторінці та простої назви, наприклад: «Перша прогулянка Світлани в парк».
  • Дивіться ширше. Розвиток упевненого читання не обов'язково має бути пов'язаний з книгами. Використовуйте все, де є будь-які написи - комп'ютерні ігри, комікси, настільні ігри, списки продуктів у магазині, упаковки продуктів тощо. Дозвольте дитині читати всюди, де тільки можна, і це підвищить її впевненість у собі.

Застосування даних порад на практиці допоможе вашій дитині досить швидко засвоїти навички швидкого читання та захопитися книгами.

У вашій сім*ї першокласник

Пам'ятка батькам першокласника:
 Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
 Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
 Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.
 Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
 Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.
 Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов'язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам'ятайте, що похвала та емоційна підтримка ("Молодець!", "Ти так добре впорався!") здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.
 Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
 Зі вступом до школи в житті вашого малюка з'явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.
 Навчання - це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати